Skuteczne zamykanie naczynek laserem FOTONA
Skóra wrażliwa i naczyniowa to skóra trudna. Widoczne naczynka nie dające przykryć się makijażem, rumień pojawiający się w najmniej oczekiwanym momencie? Suchość i wrażliwość skóry? Wybierając zabieg zamykania naczynek lub redukcji rumienia laserem Fotona wybierasz innowacyjność, perfekcję oraz niedoścignione rezultaty kliniczne!
- Jak wygląda zabieg zamykania naczynek laserem Fotona?
- W jaki sposób dochodzi do zamknięcia naczynka?
- Jak przygotować się do zabiegu?
- Jak pielęgnować skórę po zabiegu zamykania naczynek laserem?
- Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?
1. Jak wygląda zabieg zamykania naczynek laserem Fotona?
Zabieg zamykania naczynek laserem Fotona zamyka widoczne naczynka oraz redukuje rumień i wrażliwość skóry. Fala o długości 1064 nm lasera Nd: YAG to głęboko wnikający promień światła laserowego, który umożliwia leczenie nawet głęboko położonych zmian naczyniowych. Długo-impulsowe lasery Nd:YAG Fotony wnikają nawet na 5-6 mm w głąb skóry, co pozwala na wysoce skuteczne zabiegi. Laser likwiduje zmiany naczyniowe, naczyniaki rubinowe, rumień czy trądzik.
2. W jakich sposób dochodzi do zamknięcia naczynka?
Najprostsze wytłumaczenie jest takie, że światło lasera uderza w hemoglobinę, czyli czerwony barwnik krwi znajdujący się w żyle. Barwnik jest dla lasera chromoforem – pochłaniając energię, przekształca ją w ciepło. Dochodzi wtedy do odparowania wody i koagulacji (zniszczenia) naczynia. Rozszerzone naczynie zasklepia się, a zdegradowane tkanki zostają usunięte przez układ odpornościowy, podobnie jak siniaki, w ciągu kilku-kilkunastu dni. Zjawisko to nazywa się fototermolizą. Warto wspomnieć o również o fototermolizie selektywnej, zjawisko bardzo ważne dla bezpieczeństwa. Chodzi o to, że laser naczyniowy Fotona działa precyzyjnie tylko i wyłącznie w obszarze leczonych zmian. Otaczające tkanki pozostają nietknięte i są w pełni bezpieczne.
3. Jak przygotować się do zabiegu?
Ważne jest, aby:
- nie opalać ani nie stosować samoopalaczy okolicy zabiegowej na 4 tygodnie przed zabiegiem
- nie wykonywać zabiegów pielęgnacyjnych jak mikrodermabrazja czy głęboki peeling chemiczny przez 4 tygodnie a także należy odstawić preparaty z retinolem, z kwasami i witaminą C w składzie
- odstawić herbatki, suplementy diety i inne preparaty z ziołami fotouczulającymi, w tym nagietkiem oraz dziurawcem na tydzień przed zabiegiem
4. Jak pielęgnować skórę po zabiegu zamykania naczynek laserem?
Laserowe zamykanie naczynek nie jest inwazyjnym zabiegiem, dlatego od razu po jego wykonaniu można udać się do domu i wrócić do codziennych czynności. Przez 24 godziny nie należy wykonywać makijażu, a przez 7 dni wskazane jest stosowanie preparatu wspomagającego regenerację skóry (która początkowo może być zaczerwieniona i lekko obrzęknięta). W tym czasie pacjent powinien też unikać czynności powodujących przegrzanie i przekrwienie skóry, w tym brania gorących kąpieli, intensywnych treningów i odwiedzania sauny. Przez miesiąc po zabiegu trzeba pamiętać o fotoprotekcji SPF50.
5. Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?
- ciąża,
- świeża opalenizna,
- stosowanie samoopalacza
- leki przeciwkrzepliwe
- aktywne zmiany chorobowe skóry
- padaczka
- aktywna choroba nowotworowa
- wszczepiony rozrusznik serca
- skłonności do powstawania bliznowców
- bielactwo
- podrażnienie skóry w miejscu zabiegu
- stosowanie środków fotouczulających (pochodne witaminy A, antybiotyki z grupy tetracyklin, dziurawiec, nagietek)